COVID 19 - informace pro naše klienty

 

COVID 19 - Informace pro naše klienty

Vzhledem k zhoršující se situaci v souvislosti  se šířením nákazy COVID 19 máme pro vás několik praktických rad a doporučení:

1.Dodržujte veškerá doporučená hygienická protiepidemická opatření tj dezinfekce rukou, roušky v uzavřených prostorách a při shromáždění většího počtu lidí a udržujte doporučené rozestupy, pravidelně větrejte. V případě nařízené karantény nebo izolace důsledně dodržujte omezení venkovního pohybu a osobních kontaktů a pravidelně sledujte svůj zdravotní stav tj především měření teploty 2xD. Informujte všechny, se kterými jste byli v kontaktu za posledních 5 dní ( inkubační doba nemoci)

2.Při podezření na akutní zdravotní problémy související s možnou infekcí typu COVID 19 či jste byli  v delším přímém kontaktu s osobou s potvrzenou nákazou COVID 19 omezte další osobní kontakty a v případě výskytu zdravotních problémů nás telefonicky informujte. Důrazně Vás žádáme v těchto případech:  Nevstupujte do čekárny a ordinace - ohrožujete nás / v případě nákazy bychom museli uzavřít provoz ordinace/  a ostatní pacienty vystavujete riziku nákazy.

3.Žádanky na vyšetření PCR Covid vystavujeme distančně elektronicky, stejně tak potvrzení o karanténě či neschopenku, není proto nutné z těchto důvodů osobně navštěvovat ordinaci. V případě objednání dodržujte objednací čas, předcházíte tím zbytečnému čekání ve společných prostorách čekárny s ostaními příp. nemocnými.

4.Léčení lehkých průběhů nemoci COVID 19 je stejné jako u jiných virových onemocnění tj omezit fyzickou námahu, osobní a pracovní  kontakty, zabránit přetežování organismu / odpočinek, dostatek spánku/  uživat léky na snížení teploty /Paralen, Novalgin, Ibalgin/ + doplnit vitamíny / především vit C,D/ + stopové prvky /zinek, selen /, sledujte tělesnou teplotu 2xD.Onemocnění ve většině případů odezní během 7-10 dnů. Při rozvoji především dechových komplikací  se obraťte na Emergency Masarykovy nemocnice.

4. Infekční nemoci byly, jsou a budou  běžnou součástí našeho života. To co Vás především ochrání před nákazou a ovlivní průběh onemocnění je Váš celkový zdravotní stav tj. tělesná a duševní kondice a  imunitní systém tj.posilujte vlastní zdraví otužováním,pravidelným cvičením a dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu, snižováním nadváhy, nekuřte, pravidelně se očkujte proti chřipce .

5. A hlavně zachovejte klid, nepropadejte panice a používejte zdravý rozum....každá generace našich předků čelila  podobným pandemiím / černé neštovice, dětská obrna, španělská chřipka, spalničky aj./ s všemi podobnými důsledky. Záleží na každém z nás a na vlastní odpovědnosti ke svému zdraví, jak nemoc bude probíhat a ohleduplnosti vůči ostatním, jak se nemoc bude rychle šířit.

Pevné zdraví a optimistickou  mysl přeje

kolektiv ordinace